معرفی شرکت مهندسی پزشکی زُمر طب

تاریخچه

شرکت فنی مهندسی زمر در سال 1354 با فعالیت در زمینه امور مهندسی تاسیساتی و نیز تجارت قطعات الکتریکی و الکترونیکی تاسیس گردید. در سال 1378 شرکت مهندسی پزشکی زمر، با اندوخته تجربه در امور مهندسی و تجارت، فعالیت خویش را آغاز نمود.

این شرکت مهندسی تجاری براساس معیارهای خود و نیاز جامعه، تمرکز فعالیت خویش را بر روی تجهیزات پزشکی و بیمارستانی قرار داده و در طی چند سال با بهره‌گیری از نیروهای جوان و متعهد، پیشرفت قابل توجهی نموده است.

هدف اصلی و اولیه شرکت، نگاه توامان به نیازهای جامعه پزشکی و بیماران محترم بوده است و بر این اساس، همکاران شرکت مهندسی پزشکی زمر بر آن اند تا با تلاشی بزرگ، بهترین تکنیک ها و راهکارهای درمان و نیز تجهیزات بیمارستانی را در اختیار هموطنان خود قرار دهند و سطح دانش متخصصان درمان را بالاتر برده، آگاهی بیماران را بیشتر کنند تا گامی و خدمتی کوچک در راه رستگاری برداشته باشند.

گروه های شرکت

زمر (که خود نام یکی از سوره های قرآن است) به معنی گروه‌ها می‌باشد. نظام مدیریتی و برنامه‌های داخلی شرکت نیز به گروه‌های متفاوتی تقسیم شده که به ترتیب حروف الفبا، نام­ ها و شرح وظایف کلی آنها در زیر آمده ­است:

1- گروه آموزش و اطلاع­ رسانی:

همکاران این گروه، عهده ­دار آموختن تازه­ های علمی مرتبط با محصولات ارائه­ شده توسط شرکت و آموزش و انتقال اطلاعات به جراحان و کارشناسان عمل­ های جراحی هستند.

2- گروه انبار و سفارش خارجی:

این گروه، مسئول انبارهای شرکت و برنامه ­ریزی برای سفارش کالا به کمپانی­ های طرف قرارداد شرکت است.

3- گروه بازاریابی و شبکه استانی:

مسئولیت این گروه، توسعه و ساماندهی شبکه فروش شرکت در استان­های مختلف کشور از طریق نمایندگان و نیز ارتباط مستقیم با جراحان و مراکز درمانی برای ارائه کالاها و خدمات مجموعه زمر است.

4- گروه بازرگانی و مکاتبات خارجی:

همکاران این گروه، ارتباط بین شرکت و ادارات مرتبط در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نیز گمرک و دیگر دوایر دولتی برای ورود کالا و نیز ارتباطات با کمپانی­ ها را بر عهده دارند.

5- گروه بهسازی و توانمندسازی:

هر مجموعه پویا و شکوفا، همواره در پی بهبود روش­ها و بالابردن توانایی­ های ساختار و نیروی انسانی خود است. آموزش دانش و مهارت لازم به همکاران و حتی نمایندگان شرکت، جزء فعالیت ­های این گروه است.

6- گروه پشتیبانی عمل­ های جراحی:

عمل­ های جراحی پیشرفته، نیازمند ابزارهای جراحی پیشرفته است که تهیه و به­ روز رسانی آنها در توان بیشتر بیمارستان­ ها نیست. از این رو، گروه پشتیبانی، ابزارها و دستگاه­های فوق تخصصی لازم برای انجام مطلوب عمل ­های جراحی را به صورت موردی در اختیار مراکز درمانی یا نمایندگان می­ گذارد.

7- گروه تدارکات و تحصیلداری:

ارسال و دریافت­ های شرکت، پذیرایی­ های مختلف روزانه، خریدهای اثاثیه و ملزومات مصرفی، تعمیرات ساختمانی، رسیدگی به نظافت و آراستگی شرکت، و بسیاری از کارهای متنوع دیگر، از زحمات این گروه است.

8- گروه تعمیرات و راه ­اندازی:

نصب و راه ­اندازی دستگاه­ها و معرفی نحوه مطلوب کار با ابزارها و دستگاه ­هایی که شرکت به مراکز درمانی می ­فروشد، کاری تخصصی است. همچنین، رسیدگی به دستگاه­ها یا ابزارهایی که دچار عیب می­ شوند توسط این گروه سامان می ­پذیرد.

9- گروه داده ­ها و روابط عمومی:

رسیدگی به امور مربوط به شبکه رایانه­ های شرکت، چاپگرها، اسکنرها، مکانیزه کردن روال­ ها و نیز مقوله تبلیغات، وب سایت و روابط عمومی، زیر نظر این گروه صورت می ­پذیرد.

10- گروه فروش کالا و خدمات پزشکی:

مجموعه زمر، در کنار فروش کالاهای پزشکی که بخش اصلی فروش شرکت است، خدمات شرکت را نیز به فروش می­ رساند. این خدمات عبارتند از: اجاره ست­ ها و دستگاه­های جراحی، تخت­ های بستری، آموزش جراحان، کارشناسان عمل و حتی کارشناسان ادارات تخصصی دولتی در حوزه های فوق تخصصی شرکت.

11- گروه مالی و اداری:

این گروه، بر عملکرد و تراز مالی شرکت نظارت دارد. به­ علاوه، پیگیری مطالبات، رسیدگی به حساب­ های نمایندگان، رسیدگی به امور تنخواه ­گردان و هزینه­ کرد همکاران و نیز امور پرسنلی شرکت در این گروه انجام می ­شود.

12- گروه مدیریت و ارزیابی:

رویکرد حاکم بر مجموعه زمر، رویکرد مشورتی، ایجاد استقلال کاری، رشد سریع و کیفی نیروی انسانی، چرخش نیروها در مسئولیت­ های مختلف و بها دادن به نیروهای خودکار و تواناست. هر ساله برنامه­ های کلی و مسیر پیش روی شرکت نیز توسط این گروه تعیین می­ شود.

نمایندگی ها

در حال حاضر، فعالیت شرکت زمر متمرکز بر ارائه محصولات کمپانی Arthrex آمریکا است. این کمپانی تخصصی‌ترین کمپانی سازنده تجهیزات آرتروسکوپی، ایمپلنت‌‌ها و لوازم مصرفی بازسازی رباط‌‌ها و ارائه‌کننده تکنیک‌های ارزشمند جراحی‌های بسته ارتوپدی است. این کمپانی جوان که با شتابی فراوان، صدرنشین سازندگان تجهیزات فوق تخصصی بازسازی و ترمیم رباط‌‌ها شده است، تنوع گسترده ای از محصولات را پس از تحقیقات فراوان، ابداع و به جامعه پزشکی معرفی می‌کند. محصولات این کمپانی شامل ست آرتروسکوپی تشخیصی 4k (لنز، سیستم کمرا-منبع نور-آرشیو، ابزار دست مانند پانچ و گراسپر و قیچی) و دیگر تجهیزات مرتبط با جراحی های آرتروسکوپیک مانند دستگاه شیور، دستگاه پمپ و دستگاه کوتر آرتروسکوپی می‌باشد.

در کنار این تجهیزات، این کمپانی عرضه کننده ست‌های مختلف جراحی‌های آرتروسکوپیک برای بازسازی رباط های زانو ((ACL/PCL، ترمیم مینیسک، اصلاح انحراف استخوان، ترمیم استئوکندرال، ترمیم رباط‌های شانه و همچنین ست‌های جراحی آرتروسکوپی مفاصل کوچک (مچ دست، مچ پا و آرنج) و آرتروسکوپی لگن و نیز پروتزهای شانه و PRP می‌باشد. در کنار تمام این ست های جراحی، اقلام مصرفی مرتبط نیز به صورت جامع از طرف این کمپانی عرضه می‌شود.

تعهد این کمپانی، تأمین محصولات با عالیترین کیفیت و ارایه بهترین خدمات آموزشی جهت برآورده ساختن نیازهای خاص جراحان ارتوپد و بیمارانشان است. شرکت  Arthrex  با تیمی متشکل از متبحرین علاقمند و باتجربه که قلباً به ادامه این سنت پایبند هستند، توجه ویژه خود را صرف طراحی خلاق محصول و آموزش پزشکی متمرکز کرده است.

در سالهای گذشته، شرکت زمر نمایندگی برخی کمپانی­ های دیگر مانند کمپانی‌های Hill-Rom آمریکا، GIMMI آلمان، Nietz  ژاپن و … را نیز در اختیار داشت.

کمپانی‌ Hill-Rom آمریکا، سازنده تخت‌های تمام برقی بیمارستانی و ارائه کننده مجموعه کاملی از محصولات بستری و هتلینگ بیمارستانی است.

کمپانی GIMMI آلمان نیز در سیستم‌های گوناگون و متنوع جراحی‌های اندوسکوپیک مانند لاپاروسکوپی، هیستروسکوپی، سیستوسکوپی و سینوسکوپی فعالیت دارد.

زمینه کاری کمپانی Nietz  ژاپن نیز در زمینه تجهیزات چشم پزشکی کلینیکی بوده است.

در نهایت امید آن داریم که مراکز درمانی کشورمان همواره به مجهزترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات رایج در مدرن‌ترین مراکز دنیا آراسته باشند تا بیماران و درمانگران هر دو از بیشترین و بهترین امکانات برای امر درمان بهره برند. از آرزوهای یاران شما در شرکت مهندسی پزشکی زمر، رسیدن به جامعه‌ای است که اگر از بیماری عاری نباشد، از کاستی و کوتاهی در درمان تهی باشد. به امید رسیدن به آن روز.

چشم انداز

آرزوی ما رسیدن به جامعه ای است که اگر از بیماری عاری نباشد، از کوتاهی و کاستی در درمان تهی گردد. جامعه ای که افراد آن قبل از هر چیز به منافع بیمار رنجور بیاندیشند.

فهرست